Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Rybniční snění

Když sluníčko zapálí právě tak, jako dnes, bylo by hříchem zůstat sedět doma na zadku. Každou radost je nutný přijmout a vsunout do svýho bytí, jako by to mělo bejt naposledy. Pan Život to tak člověka učí a za mě je to bomba. 🙂

A tak jsem zase se Skipoušem přifrčela dnes na Magorák. Voda sice už studenější, ale plavat se krásně dalo. Všechno kolem nás volalo po uchopení záříjových paprsků a spojení se s přírodou a vším, co má v sobě potenciál krásy a radosti. Na Magoráku jsou to hlavně psi, co tu neustále pobíhají, příroda, vonící panelákovou romantikou……a v našem případě zase muzika, co se valí z mýho repráku, do kterýho to z Youtube hustím do prostoru, k neustálýmu okouzlování sama sebe a sem-tam někoho kolemjdoucího, co se rád zasní, stejně jako já.

Dnes u mě vyhrály kouzelný osmdesátky a rybník Magorák tu pocítil, co to za sílu tehdy mělo, když jsme se jako holky v rytmu osmdesátek – víkend, co víkend hnaly do Repre -(rozuměno odpolední diskotéky v Obecním domě), později večerní – na Valdek (na Míráku) a pak po letech, jako kotrmelíny, do Vršovic – do Ambrozie, na taneček pro starší a pokročilé, kde se občas dala poslechnout nějaká ta, pro mě do nebe, až nesoucí se, „božská“ muzika osmdesátých let.

Doslova jsme na nich vyrostli a ze srdce je nikdo nevymlátí. Jako na povel to v těle hraje a zní, když se rozezpívá třeba takovej Rick Astley, velká hvězda tehdejšího diskotékovýho světa. Komerční písničky, který na první dobrou splňovaly přesně to, k čemu byly určený: okouzlit mladý svou krásnou jednoduchostí, ve který se ale v malinkým okamžiku rozeznělo všechno. Mládí, radost, bezstarostnost, let, touha, volnost…….

A mně dnes, u našeho rybníčku zase zazněl na plný koule Rick Astely a jeho tehdejší nesmrtelný „Together forever“ 🙂

Byla jsem pocitově zase v Repre. Vlastně ani nevím, jestli dnes na diskoškách znějí tak pozitivní záležitosti, jako byla právě tahle  Rickova písnička. Člověk má pocit, že jen ta jeho doba mládí byla ta NEJ, a tak je nutný brát tohle moje psaníčko s rezervou. 🙂 Je ale pravda, že tenhle song musí mít opravdu něco nadčasovýho v sobě, protože se kolem mě na Magoráku mihli tři kluci – kolem čtrnácti let a bylo na nich vidět, že ten optimismus, co se písní valí, jako cosi opojnýho a volajícího k bezstarostnýmu veselí, prostoupil i do nich – do dnešní omladiny a jejich úsměv a zdařilej tanec jednoho z nich mě utvrdil v přesvědčení, že dobrá písnička má co říct v každý době, byť už si nese na hrbu ňákej ten roček.

Tak příjemnej poslech: Rick Astley – Together Forever (Official Music Video) – YouTube

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama