Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Radost, která přinesla radost… (pokračování)

Nebylo by fér, kdybych si tu radost, kterou do mě včera Rakušáci vdechli prostřednictvím toho jejich letitýho, milýho songu, nechala jenom sama pro sebe. Člověk by se měl s člověkem podělit. Obzvláště pak ve věci tak křehký, vzletný, milý a potřebný, jako je radost. A tak jsme se dnes vydali šířit její odkaz mezi lid. Rozjeli jsme se za člověkem.  A člověk nás přijal. A ne jeden. Těch lidí tam bylo spousta. A měli radost.

Od rána jsem cítila, že musím. Chci. Potřebuju. Naložit píseň a vyjet. Zase s tou naší károu, reprákem, Skipoušem…., ale tentokrát nějak jinak. Jinak, protože všechno už je trochu jinak. Lid se probudil do nových časů. A ty časy si žádají píseň. Protože jenom píseň má v sobě tu čarovnou moc – spojit člověka s člověkem. Přinášet víru a naději.

A tak jsme dnes zaparkovali na náměstíčku před OC Lužiny.  Skippy koukal z vozejku ve svým červeným  mundůrku a já prubla první flák. Pro vás, lidi, pro život, pro sebe…, pro radost. Pro revoltu, která se uvnitř mě vozvala ve chvíli, kdy ti nahoře řekli: část lidí bude vyřazena ze společenského života.

A „Joy“ tam na náměstí před obchodním centrem na plný koule zněli. A stejně jako mně včera tihle kluci přinášeli svojí písničkou radost do srdce, stejně tak dnes se jejich radost přelívala do srdcí lidí tam na ulici. Lidi na první dobrou pochopili, proč jsme tam dnes přistáli, proč hrajeme, vo co nám jde. Zněl i národem milovanej Karel a jeho píseň „Jdi za štěstím“ promlouvala jako hymna na člověka, na lásku, na svobodu a život. Mladý, starý, ženský, chlapi, děti i lidi bez domova…, všichni, co tam dnes byli, věděli a hlavně cítili.

Ať dělám, co dělám – a ať už mi to připadá jakkoliv zvláštní a úsměvný, jsem nucena vrátit se k tomu, pro mě nekonečně milýmu, včerejšímu, radostnýmu songu, kterej to všechno dneska rozjel. Nejenom, že včera přinesl povznesení do celý mojí osoby…,von i před tím obchoďákem šířil to svoje obyčejně – neobyčejný kouzlo a vítězil i u lidí na celý čáře.

Na dnešní den nikdy nezapomenu. Zněl láskou a propojením.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama