Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Polyamorie aneb Co já na to?

No, co by. Přistupuji k tomuto modelu možného fungování ve vztazích mezi lidmi, úplně  stejně, jako vnímám odedávný vývoj života, světa, člověka, politiky, umění, filosofie, psychologie. Svět se neustále vyvíjí, formuje, odhalují se nové a nové možnosti, jedno navazuje na druhé, životem se manifestují různorodé proudy, směry, formy – toužící po uchopení a naplnění. Život je o neustálém vznikání a zanikání. Současnost vnímám v jistém směru jako – „revoluční“.  Nastolená revoluce směrem k  zaběhnutému, monogamnímu, většinovému modelu lidského fungování.

Polyamorii vnímám jako jednu z nejupřímnějších a zároveň nejtěžších a nejsložitějších modelů fungování tady, na Zemi. Polyamorie v mém pojetí, souvisí s hlubinnou cestou člověka k sobě sama, předchází jí strastiplná cesta sebepoznání, sebenalezení, objevení a ozdravení jin-jang principu v sobě samém- a finálnímu uvědomění si lásky-Boha, jak v sobě, tak směrem ven, k člověku, přírodě, každé formě na Zemi. Domnívám se, že jedině  na tomto principu může zazářit polyamorie v celé své podstatě. Duchovní cesta, proces učení – mající co do činění s mystickou cestou osvobození Ega. Teprve pak je člověk schopen darovat absolutní svobodu sám  sobě a především druhému.

Polyamorii vnímám jako výzvu pro svět. Pro člověka. Vnímám ji jako proces učení a cesty.

Snahu nastolit  „Zemi zaslíbenou“, „Novou Zemi“, plnou lidí milujících a dávajících – ovšem bez předchozí hlubinné, přetěžké cesty sebepoznání, beru jako utopii, která polyamorii pasuje do řádu jisté „swingers záležitosti“ a hry na něco, která nemá šanci přežít.

Pavel Novák – Nádherná (1975) – YouTube

 

 

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama