Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Opravdová krása a milost

Celkem nedávno jsem brouzdala na FB a objevila malinký video, který mě okamžitě hodilo do časů, kdy jsem pro sebe objevovala Victora Huga, kterej kromě světoznámých románů psal i krásný básně. Vzpomínám si na obsah té, kterou věnoval dětem.

Victor Hugo básní sděluje, jakým darem je obdařeno dítě, který vstoupí do místnosti mezi dospěláky a je rázem vymalováno. Pryč jsou duchaplný řeči a filosofování o nesmrtelnosti chrousta, politice, metafyzice a Bůh ví, o čem všem ještě. Dítě svou přítomností donutí člověka vnímat přítomnost……, lásku, Boha.

Podepisuju každý slovo toho velikána světový literatury – a znova tu musím přiznat, že jestli někoho ve svým životě beru jako svýho učitele, tak jsou to právě děti. A dnes mi dělá obrovskou radost podělit se tady na blogu o jednu takovou, pro mě neskutečně milou ukázku něčeho, čemu já říkám absolutní milost, krása, radost a zároveň i učení.

Zpívající chlapeček.

Video, který sem vložím, mi dnes a denně zdobí dny a přináší povznášející radost a úsměv do srdce. Říkám si, že kromě daru neobyčejný milosti, je to dítě velmi nadaný. Je tam obrovský muzikální cítění a v kontextu s tím malilinkatým člověkem, je to prostě bomba, za kterou mooooooc děkuji. 🙂

Vždy mě při projevu tý boží milosti napadne, jak je najednou směšný a trapný to neustálý naše komentování všeho, politikaření, názorování, filozofování a debatování. V jediným momentu se objeví chlapeček…….a člověk pocítí život a směr, kam jít a kudy se ubírat.

Směrem k milosti, radosti, kráse a opravdovosti.

royals | seth quintero – YouTube

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama