Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Óda na stoleček

Dostala jsem stoleček. Paní sousedka od nás z domu mi zhruba před dvěma měsíci volala, jestli bych ho nechtěla. Takovej docela obyčejnej stoleček. Říká se mu různě: stoleček s podnosem, odkládací stolek, příruční stolek….. Když o něm paní Jana mluvila, něco z jejího projevu a popisu do mě prostoupilo. Její vyslovení zájmena – on, v souvislosti se stolečkem, zapůsobilo na moje emocionální vnímání tak, jako by se mluvilo o živým stvoření. On – se v tu chvíli stal živým stolečkem a já v ten moment, v područí zvláštně milýho pocitu, ráda do telefonu souhlasila, že ho beru.

„On“ se pak, za pár minut, stává součástí našeho života. On – malej, milej stoleček ze sousedství. Dívám se na něj a on promlouvá svým tichým bytím. Ani se nedivím, když mnohý duchovní nauky praví, že živoucí, neviditelný fluidum kolem nás (energie), oživuje i neživý předměty. Prostupuje jimi. Hmmm, tohle mě zajímá…… i v souvislosti s autismem. Autisté a lidi s mírnější formou autismu – aspergeři, se fixují k předmětům….., vnímají je. Stoleček mě najednou učí, zase se dostat o kousek dál a dotknout se toho složitýho Izákova světa…..

Stoleček se stal doplňkem mýho života. 😊 Vozí se v mým teréňáku – vozejku z Makra a spolu s reprákem a naloženým Skipoušem, se stává svědkem mojí taneční show – v hájku, za barákem. Stal se z něj i relaxační parťák, na kterým se vyjímá třeba kafíčko, svíčka, indická tyčinka a kámen s příjemnou energií. Vínečko i panďulák na odreagování mu taky sedne, je to takovej fajn kámoš do nepohody. Tichej svědek všedních dnů. Těch radostných i těch smutných. Zrovna včera s námi pobyl v přímý sousedský společnosti, kde jsme v chodbě, stylově – zapili našeho starýho souseda, kterej už musel „odejít“…..

Je tu teď se mnou, stoleček jeden kulatej, a jeho přítomnost je mi moc milá. Přirovnala bych ji k téhle hudební ukázce : 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama