Reklama
 
Blog | Beata Krusic

Lovec pocitů

Při svý akci „Hrajeme pro radost“ zažívám i sama pro sebe neobyčejný pocity, za který jsem moc vděčná.

Písničky, který mi během produkce vystávají v mysli a já je pak z Youtube, přes reprák sdílím lidem kolemjdoucím, mi skýtají nový a nový pocity i zamyšlení. Odchytávám jednotlivý momentky v písni, pocity, který přinášejí pro mě nový okouzlení, nečekaný emoce, barvy…, vzněty duše, dojetí i láskyplný uvědomění toho, jaký nádherný písně byly napsaný a kolik pokladů a opravdovosti se v nich skrývá.

Zase jsem tam venku vyciťovala z lidí to napojení se na jednotlivý pasáže písní, který probouzí snění, vzpomínky, nostalgii a radost. Cítila jsem včera pokoru a úctu za ty naše písničky. Ty malý příběhy, který na krátkým úseku, co zazní, přinášejí barevný a krásný emoce. A pro mě taky nový emoce.

Tak třeba včera písnička Waldemara Matušky, s názvem – „Jen se přiznej, že Ti scházím“. V jejím refrénu jsem pocítila něco, tak ryze domácího, lidskýho, obyčejně-neobyčejnýho…, kouzlo jednoduchosti, ve kterým se ale nachází úplně všechno. Hlas Waldy Matušky a jeho podání mě tam včera hřálo tak, že jsem si musela pak doma dohledat, kdo že tu písničku napsal. Byl to Jaromír Klempíř a o text se postaral Václav Babula.

Hudební skladatel Jaromír Klempíř přinesl světu řadu nádherných věcí, který proslavily božskýho Karla. Až jsem se pozastavila, jak málo jsem toho dosud věděla. Třeba to, že moje milovaný, překrásně Karlem Gottem zazpívaný – „Pošli to dál“, a nebo „Proč ptáci zpívají“ zkomponoval taky skvělej, velkej Jaromír Klempíř.

Učím se znova a znova mezi lidmi, tam venku. Písničky i lidi mě učí. Cítit a žít. A milovat.

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama